Посів сидератів в саду і на городі приносить безсумнівну користь для виснажених земель і сприятливо позначається на врожайності всіх рослин, під які вони використовуються.
Сидерати або зелені добрива по ефективності настільки ж цінні, як і традиційна органіка (гній травоїдних, послід птахів, компост, торф, перегній тощо).
Переваги сидерації:
підвищення родючості всіх типів ґрунтів;
відновлення балансу мінеральних солей;
структуризація важких глинястих земель;
запобігання ерозії родючого шару ґрунту;
пригнічення росту всіх видів бур’янів;
створення сприятливих умов для життєдіяльності дощових черв’яків і корисної ґрунтової мікрофлори;
дезінфекція землі, очищення її від шкідників і паразитів;
звільнення від необхідності внесення органічних і мінеральних добрив;
підвищення плодючості та урожайності фруктових дерев, ягідних кущів, овочів і ягід.
При необхідності скошену зелень можна використовувати для компостування, в якості мульчі або на корм домашнім травоїдним тваринам і птахам.
Досвідчені городники відразу після збирання
картоплі, часнику, цибулі, ранньої капусти, редиски та огірків, збирають рослинні залишки і приступають до посіву сидератів. Для цього достатньо грядки перекопати на глибину штик лопати,
розкидати насіння суміші сидератів для осені і закласти їх граблями. При відсутності дощів посадки рекомендується зволожити методом дощування.
Прибирання суміші сидератів
(//agrarka.com)
Через два місяці після посіву великі сидерати скосити. Основне правило – встигнути заорати рослини до, або в момент початку цвітіння. Найзручніше для таких цілей використовувати трімер, який одночасно подрібнить вегетативну масу. Далі грядку перекопати на глибину близько 30 см, попутно заорати в землю зелень.
Ще один варіант – залишити покривні рослини на грядці на зиму (ми більше рекомендуємо цей спосіб). Це доцільно, якщо перший сніг випав рано, чи у випадках, коли проведено пізній посів (жовтень-листопад). Такий натуральний «килим» сприяє утриманню снігу на грядках і запобігає глибокому промерзанню ґрунту.
За період холодів зелень суміші частково розкладеться. Перекопування напіврозкладеної біомаси зробити навесні, а вже через місяць можна розпочинати посів.
Результат від використання сидератів відзначають практично всі дачники. Відпадає необхідність в прополюванні вільних грядок, які за осінь встигають сильно зарости бур’янами, родючий шар ґрунту знаходиться під захистом покривних сіянців від розмивання осінніми дощами та вивітрювання.
Склад: Фацелія 10%
Люцерна 10%
Гірчиця 20%
Редька 20%
Жито озиме 40%
Норма внесення 1 кг на сотку
Чистота 98,9%
Схожість 96,8%
ЦІНА ВКАЗАНА ЗА 1 КГ