Оригінатор: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський
інститут пшениці ім. В. М. Ремесла НААН України.
Занесений до Реєстру сортів рослин України як перспективний на 2010 рік для вирощування у поліській, лісостеповій та степовій зонах України. Біологічні ознаки: сорт короткостебловий, високоінтенсивного типу.
Середньоранній, вегетаційний період 278-281 день.
Високостійкий до вилягання, борошнистої роси та бурої листкової іржі, стікання, проростання та осипання зерна.
Стійкий до посухи. Зимостійкість перевищує середню.
Різновидність — еритроспермум.
(//agrarka.com)
Якість зерна: борошномельні та хлібопекарські властивості добрі й відмінні. Зерно сорту Чорнява містить 13,0-14,4% білка, 28,9-35,8% сирої клейковини, сила борошна 328-452 а. о., об'єм хліба із 100 г борошна 1000-1100 мл, загальна оцінка хлібопекарських якостей 8,0-8,3 бала.
Віднесений до сильних пшениць.
Господарські ознаки:
сорт створений для добрих господарів.
Сорт високоурожайний. На високому фоні мінерального живлення забезпечує рекордні урожаї. За даними оригінатора (ІФРГ НАН України), за роки конкурсного випробування (2007-2009 pp.) середня урожайність сорту Чорнява складає 100,5 ц/га, що на 12,0 ц/га перевищує врожайність стандарту.
Агротехнічні вимоги:
сорт необхідно розміщати на кращих попередниках. Він потребує, добре реагує і витримує високі фони мінерального живлення, формуючи на них рекордні врожаї. Специфічним для мінерального живлення сорту є необхідність ранньовесняного підживлення по мерзлоталому ґрунті та внесення добрив з осені (до чи після посіву). Норма висіву насіння 5,5-6,0 млн схожих зерен на 1 га залежно від зони та волого-забезпечення, глибина загортання насіння не більше 5-7 см. Сіяти в другій половині оптимальних строків.
Озима пшениця Чорнява — «Agro-Ukraine»