/  Публикации  /  Навісне обладнання до мінітрактора: яке, навіщо, на що звертати увагу

Навісне обладнання до мінітрактора: яке, навіщо, на що звертати увагу

З чим працюватиме міні-трактор

Міні-трактори є гарною альтернативою великим та потужним тракторам для дрібних фермерських та присадибних господарств. У них дуже схожі функціональні можливості, але міні все ж економніші та більш маневрені. Слід зазначити, що міні-трактор все ж доцільно застосовувати на площах не менше 10 га. (на менших площах можна обійтися тяжким мотоблоком або мото-трактором). На дуже малій площі (наприклад, на городах) такій техніці досить складно маневрувати.
Міні-трактори обладнуються дизельними або бензиновими двигунами потужністю 20…50 к.с. та мають ходову частину з одним або двома приводними осями. Більшість аграріїв віддають перевагу міні-тракторам безрамної конструкції з двигунами потужності від 25 к.с. та при наявності начіпного, причіпного пристрою і гідравлічної системи, що дозволяє приєднувати до трактора необхідні знаряддя.

На що здатен міні-трактор?

Можливості міні-трактора дозволяють:

  • обробляти грунт: оранка, культивація, підгортання;
  • здійснювати сівбу і садіння сільськогосподарських культур;
  • виконувати догляд за посівами і посадками: обприскування, міжрядна культивація, підживлення;
  • транспортувати і вносити добрива;
  • збирати врожай: заготовляти корми, збирати картоплю, овочі (переважно цибуля, часник, морква і буряк) і плодово-ягідні культури;
  • виконувати роботи на тваринницьких фермах, у садах та теплицях;
  • перевозити вантажі (середня вантажопідйомність становить 1,2 т);
  • здійснювати догляд за територією: прибирати сміття, розчищати сніг;
  • виконувати різні операції на будівництві.
Виконання будь-яких операцій можливе за умови обладнання трактора відповідними начіпними і причіпними знаряддями.

Які знаряддя потрібні?

При виборі знарядь слід мати на увазі, насамперед, напрямок діяльності господарства і потужність двигуна міні-трактора. Хоча бажано також звертати увагу на рекомендації виробників міні-тракторів та знарядь.

Міні-трактор в рослинництві

Якщо сферою діяльності господарства є рослинництво - в озброєнні міні-трактора необхідно мати:

  • плуги;
  • дискові борони;
  • зубові борони;
  • культиватори;
  • фрези;
  • мульчувачі;
  • обприскувачі;
  • зрошувальні машини тощо.

Плуг та розпашник, без кріплення
Культиватор
Картоплекопач
Дворядна сівалка для буряків та овочевих. Привід механізму здійснюється від прикочувального колеса
Активна грунтофреза.
Дворядна картоплесаджалка

Необхідно придбати лише ті знаряддя, які потрібні у відповідності до спеціалізації господарства. Так при спеціалізації господарства на вирощуванні зернових культурах звісно слід мати зернову сівалку.

Міні-трактор в овочівництві

Господарства, які спеціалізуються на вирощуванні картоплі, в своєму автопарку мають картоплесаджалку, культиватор для міжрядного обробітку із прополювальними лапами і окучниками, косарку або машину для видалення бадилля та картоплекопач.

У випадку вирощування у господарстві овочевих культур доцільно мати сівалку або саджалку, культиватор з прополювальними лапами та копачі.

Цікавий факт: при збиранні моркви, столових буряків, а особливо цибулі доцільно використовувати картоплекопачі. Суттєвою їх перевагою є ціна, вони дешевші за машини для збирання овочевих культур, але працюють не гірше.

Хоча в більшості випадків для збирання врожаю аграрії віддають перевагу спеціальним комбайнам, адже внаслідок підвищених вимог до потужності міні-тракторам це не під силу (потребують агрегування з тракторами більшої потужності)

Міні-трактор у садівництві

Для садівників на ринку сучасної техніки є достатня кількість пропозицій знарядь як для роботах в садах і на ягідниках, так і для розсадників. Це різноманітна техніка для обробки міжрядь (фрези і плуги), мульчувачі, роторні косарки. Для роботи в плодорозсадниках з міні-тракторами використовують розсадосадильні машини, машини для обробки міжрядь та начіпні скоби для викопування саджанців.

Комбінація міні-трактора з буром дозволить полегшити роботи при закладанні нового саду.

Міні-трактор у тваринництві

При заготівлі кормів для власного тваринництва чи на продаж, міні-трактори використовують із косарками (різних типів), граблями та прес-підбирачами. Крім того, міні-трактори можуть використовуватися безпосередньо на фермах при підготовці кормів до згодовування та їх роздаванні.

Міні-трактор у комунальному господарстві

В комунальному господарстві міні-трактори використовуються з відвалами для видалення із доріг і тротуарів снігу та бруду, разом із начіпним обладнанням для розкидання піску, солі та інших матеріалів по проїжджій частині доріг під час ожеледиці, при ремонті асфальтного покриття та прокладанні різноманітних комунікацій.

Потужність двигуна міні-трактора як аргумент вибору причіпного і начіпного обладнання

Хоча міні-трактори і подібні по використанню до своїх більш сильних «братів», але внаслідок меншої потужності двигуна вони працюють з менш широкозахватними знаряддями.

Міні-трактори можуть обладнуватися 1-, 2- і 4-корпусними плугами. При цьому 4-корпусний плуг можна використовувати лише з міні-тракторами потужності двигуна більше 35 к.с., а для 1- і 2-корпусного плуга можна використовувати і менш потужні машини.

При сівбі зернових і овочевих культур використовують 1-, 2- і 3-рядні сівалки, які ефективно працюють з тракторами потужності від 12 к.с. за наявності триточкової начіпної системи, а посадка картоплі здійснюється 1- і 2-рядними картоплесаджалками, що агрегатуються з міні-тракторами.

Серед техніки для збирання врожаю, особливий інтерес аграрії проявляють частіше саме до машин для збирання картоплі. На ринку сучасної сільськогосподарської техніки пропонуються різні марки картоплекопачів і картоплекопалок вібраційного, ротаційного та елеваторного типів з різною шириною захвату. Але внаслідок товщини пласта, що підкопується при збиранні картоплі, найбільш доцільно з міні-тракторами агрегатувати все ж однорядні збиральні машини.

Слідкуємо за технічним станом трактора та знарядь

Міні-трактор і знаряддя до нього може прослужити довго і корисно за умови їх правильного вибору та застосування. Свідченням цього є велика кількість оголошень про продаж бувшої у вжитку техніки малої потужності на дошках оголошень. Особливий інтерес представляють ті, які експлуатувалися за кордоном при гарноту техіному догляді.

Все залежить від фахівця, який експлуатує машини, якості знарядь, своєчасного та якісного технічного обслуговування техніки, якості витратних матеріалів. Й можливо доцільно резервувати певні комплектуючі для використовуваних знарядь для швидкого відновлення їх працездатності.

Для цього потрібно не лінуватися дізнатися у продавців техніки про слабкі місця, а у власників подібного обладнання на предмет нюансів його реальної експлуатації. Й на протязі власної експлуатації слідкувати за зносом критичних вузлів чи комплектуючих, особливо при першому подібному досвіді.

Станіслав Смолінський
0672946022@ukr.net
Обсуждение, комментарии Агро-форуме
Оригинал статьи размещен по ссылке: http://agro-ukraine.com/ua/pl/i-7/. Размещение копии на «Agrarka» согласовано.
Полное или частичное копирование материалов без письменного согласия администратора сайта agrarka.com запрещено и будет считаться нарушением авторских прав.
Смотрите также     Публикации
На полях України часто можна зустріти трактори китайського виробництва. Це пояснюється як економічною доцільністю, так і досить високими їх технологічними та іншими характеристиками. Огляд тракторів популярних марок: YTO, Foton, Wuzheng, Xingtai, DongFeng.
Мінітрактор XINGTAI XT-220: детальний фотоогляд, рекомендації щодо експлуатації, технічні характеристики.
Для малих фермерських господарств, площі яких становлять 0,5-10 га, мотоблок може виявитись надто слабким, а звичайний трактор надто потужним, найкращим рішенням є міні-трактор. Розглянемо призначення використання міні-тракторів, їхні конструктивні ознаки та критерії вибору. Сподіваємося, ця інфо...
Фотоогляд популярного та недорогого мото-трактора Forte MT-161LT
БПЛА - на сегодня неотъемлемая часть технологии управления урожаем. Для различных площадей существуют различные решения. Для промышленных площадей хорошим решением является комплекс Slantrange, обладающий широкими дополнительными возможностями.
Возможности использование RTK комплекс на базе дрона аграриями для учета и контроля, а также организация работы непосредственно в поле. Пример RTK комплекса на базе дрона DJI Phantom 4 RTK.
Реєстрація та розміщення оголошень, копіювання на партнерські дошки оголошень. Додаткові налаштування акаунтів та підтримка видимості оголошень для максимальної ефективності.
Як збудувати плівкову теплицю аркової розбірної конструкції власними руками. Матеріали, розрахунки, виготовлення арок, монтаж конструкції.
Вибір косильної тримерної голівки (шпульки, котушки) на заміну або в альтернативу заводській чи зношеній. Що пропонується в продажу та що краще вибрати. Які найпопулярніші конструкції та їх особливості. Дещо про ножі, диски та волосінь для косіння.
Механізоване збирання врожаю картоплі мото- та міні-технікою. Основні етапи збирання картоплі міні-технікою. Типи картоплекопалок для мотоблока та мото-трактора та особливості їх застосування. Підготовка картоплекопалок до збирання.
ru
/ru/
0