/  Публикации  /  Топ-5 нових зернозбиральних комбайнів для фермера

Топ-5 нових зернозбиральних комбайнів для фермера

Збирання врожаю зернових, зернобобових, круп’яних та технічних культур є завершальном етапом у всьому процесі їх вирощування. А для того, аби збирання відбулося у оптимальні строки, фермерам необхідно мати відповідний парк сучасної зернозбиральної техніки.

Зернозбиральні комбайни більшості іноземних фірм є універсальними. Ними можна збирати врожай практично всіх зернових і олійних культур, а також насінники трав, дрібнонасінних культур (ріпаку, проса та інших).

Розглянемо моделі зернозбиральних комбайнів, які будуть актуальними для вітчизняних фермерів цього року та найближчим часом. У цих комбайнах застосовані технічні рішення, які дозволяють підвищити продуктивність, збільшити наробіток та покращити якість збирання хлібів.

John Deere

Для роботи на полях фермерських господарств компанія John Deere пропонує комбайни моделі W540. Вони обладнані двигунами робочим об’ємом 6,8 л з системою турбонагнітанням повітря, які розвивають номінальну потужність 255 к.с.

У системах обмолочування та сепарації цих комбайнів використовується класична система обмолочування у вигляді молотильного барабана та 5-ти клавішного соломотряса. Молотильний барабан діаметром 660 мм і шириною 1670 мм із 10 билами та великий кут обхвату підбарабання забезпечують високу продуктивність обмолочування, а також дозволяє здійснювати м’яке обмолочування культур за оптимальної частоти обертів барабана. У базовій комплектації молотарки встановлено універсальне підбарабання для всіх культур. Площа підбарабання становить 1,8 м2, що дозволяє подовжити тривалість обмолочування та якісніше проводити сепарацію зернового вороху.

Комбайн John Deere W540 в роботі.
Опис моделі на сайті виробника за адресою https://www.deere.ua/

Особливість систем обмолочування та сепарації комбайнів W540 полягає у наявності пальцевого сепаратора. Використання такого додаткового сепаруючого механізму значно покращує процес відділення зерна від соломи в умовах високої вологості маси. За допомогою пальців ущільнена волога маса розворушується, тим самим вивільняючи зерна, які залишались в ній. У неробочій зоні пальці сепаратора ховаються, що виключає можливість намотування матеріалу на пальцевий сепаратор.

Клавіші соломотряса довжиною 4,6 м мають 11-ти ступінчасту конструкцію, завдяки чому забезпечується інтенсивна сепарація зерно-соломистої маси. Площа клавіш соломотряса складає 8,76 м2. Частота обертання колінчастих валів соломотряса 150 об/хв і хід 150 мм забезпечують максимальне спушування соломи, що і забезпечує ефективність сепарації.

Шнекові транспортери рівномірно розподіляють зерновий ворох на решета системи очищення, навіть при роботі на схилах, збільшуючи загальну продуктивність роботи всієї системи очищення зерна. Вентилятор має частоту обертання від 750 до 1600 об/хв., і легко справляється навіть з найбільшим потоком маси на решітний стан.

Система обробітку незернової частини врожаю створює тісний контакт соломи із ножами, що покращує подрібнення. Під час роботи подрібнювача 4 ряди ножів забезпечують якісне подрібнення соломи. Зміна режимів обробки здійснюється за допомогою важеля. Розкидання післяжнивних залишків відбувається рівномірно на ширину захвату жатки навіть при бічному вітрі.

Відмінними рисами комбайнів моделі W540 є надійність і простота в обслуговуванні, висока потужність, паливна економічність та можливість збирати широкий спектр культур. Саме на ці фактори зважають фермери, обираючи комбайни W540.

Продаж нових та б/в комбайнів John Deere

New Holland Agriculture

Для невеликих обсягів збиральних робіт компанія New Holland Agriculture пропонує комбайни серії TC, які ефективно збирають широкий спектр культур у різноманітних умовах. Багаторічний досвід використання цієї серії та впроваджені в його роботу новаторські ідеї дають визначення цього комбайну як одного з кращих в своєму класі. Найбільш популярною є модель TC5.90 з п’ятьма клавішами, хоча доступні і TC5.70 та TC5.80, а також чотири клавішна TC4.90.

На комбайнах ТС5.90 встановлені дизельні двигуни IVECO 6.8 Common rail, які за частоти обертів колінчастого вала 2100 об/хв розвивають номінальну потужність 241 к.с.

Комбайн New Holland Agriculture серії TC5
Опис моделей даної серії на сайті виробника за адресою https://agriculture.newholland.com/

Комбайни комплектуються високопродуктивними класичними зерновими жатками модельного ряду High-Capacity (шириною захвату 3,96, 5,18 та 6,10 м) а також жатками підсиленої конструкції Varifeed (шириною 4,88, 5,48 та 6,10 м) з регульованим положенням різального апарата, що забезпечить чисте зрізування збираної культури та оптимальну подачу скошеної маси за будь-яких умов роботи.

На моделях ТС5.90 обмолочування здійснюється молотильним барабаном діаметром 607 мм та шириною 1300 мм з 8-ма билами. Частота обертів барабана може змінюватися у межах 430 – 1070 об/хв. Площа підбарабання становить 0,79 м2, а кут обхвату підбарабання дорівнює 1100. Загальна площа очищення складає 4,32 м2.

Двокаскадний решітний стан поліпшує пропускну здатність і якість роботи системи очищення. Він має нахилене під великим кутом решето попереднього очищення довжиною 450 мм та 6-лопатевий вентилятор із регульованою швидкістю обертання у межах 340 – 970 об/хв, який ефективно відокремлює полову та коротку солому із зернової маси ще до того, як вона потрапить на нижнє та верхнє решета.

Продумані до дрібниць технології Smart Sieve (автоматичне регулювання роботи решітного стану з компенсацію бокового нахилу комбайна) та Opti-Fan (швидкість роботи вентилятора в залежності від кута нахилу комбайна) забезпечують якісне очищення зерна при роботі на схилах та дозволяють збільшити продуктивність роботи до 25%.

Після збирання солома вкладається у валок або рівномірно розподіляється на полі. Валок після комбайна легко підбирається будь-яким прес-підбирачем. У випадку, коли підбирання соломи не планується, передбачено повністю вмонтований подрібнювач соломи Dual-Chop, який ретельно подрібнює солому для прискорення її мінералізації.

Якщо в господарстві використовуються технології точного землеробства, комбайн можна обладнати широко визнаною системою автоматичного водіння EZ-Pilot із корекцією сигнала RTX.

Характерною особливістю комбайнів ТС5.90 є зручність та одночасно з цим висока надійність контролю за роботою комбайна. Зручний багатофункціональний важіль дозволяє оператору ефективно керувати всіма основними функціями роботи агрегата.

Продаж нових та б/в комбайнів New Holland

CLAAS

Зернозбиральний комбайн CLAAS AVERO 160 є ідеальною машиною для малих і середніх господарств, які при збиранні розраховують лише на власні ресурси. Комбайни агрегатуються з жатками шириною захвату 3,71, 4,32 та 4,92 метра.

Комбайни AVERO 160 комплектуються надійними та економічними двигунами PERKINS моделі 1206 F-E70TA потужністю 158 к.с., які забезпечують тривалу і продуктивну експлуатацію. AVERO 160 відповідає стандарту токсичності Stage IV (Tier 4).

Зернозбиральний комбайн CLAAS AVERO 240/160
Опис моделей даної серії на сайті виробника за адресою https://www.claas.ru/produktsiya/zyernouborochnyye-kombajny/avero240-160-2017

На комбайнах використовується класична молотарка CLAAS – молотильна система APS, яка ефективно виконує обмолочування і сепарацію за будь-яких умов роботи. Ширина молотарки – 1,06 м. Завдяки APS 90% зерно відділяється від соломи. Для 10%, що залишилися, досить чотирьох соломотрясів з чотирма каскадами. AVERO 160 має таку ж продуктивність, як аналогічна машина з 5 соломотрясами без APS, але при цьому зберігає компактні розміри машини з 4 соломотрясами.

Молотильний барабан невеликого розміру: його діаметр становить 450 мм. Розташоване під молотильним барабаном підбарабання MULTICROP дозволяє легко замінювати його окремі сегменти. Кут обхвату підбарабанням молотильного барабана досить значний – 1170. Комбайнер може швидко адаптувати підбарабання під найрізноманітніші культури, і у результаті отримати оптимальне поєднання чистого обмолоту, дбайливої обробки рослинної маси і високої ефективності сепарації. Регулювання зазорів між барабаном і підбарабанням здійснюється із кабіни.

Функції сепаратора грубого вороху виконує соломотряс, довжина якого становить 3900 мм. Чотири каскади розташовані по всій довжині соломотрясу, і слугують для забезпечення мінімальних втрат. Робоча площа для сепарації – 4,13 м2. Додатково солома інтенсивно струшується керованими пальцями захоплюючого механізму. Палець зверху енергійно захоплює солому над кожною клавішею соломотряса. Завдяки цьому залишкові зерна легко випадають з соломи.

Компанія Сlaas вважає за потрібне унаочнювати конструктив комбайну наведеною схемою для моделі AVERO 240 / 160, де:
1 комфортна кабіна
2 інтенсивний соломотряс
3 двигун Perkins
4 PROFI CAM
5 подрібнювач соломи
6 очищення 3D
7 відкриті клавіші соломотрясу
8 центробіжний вентилятор
9 APS (AVERO 240)
10 гідрооб'ємний привід мотовила
11 складаний стеблерозділювач
12 стіл VARIO
13 багатофунціональний роз'єм
14 CIS

У системі очищення зерна використано традиційні решета жалюзійного типу. Площа дворешітного стану – 3,0 м2. Вентилятор відцентрового типу. Частота його обертання змінюється за допомогою електричного приводу.

Завдяки щадному процесу обмолоту і сепарації структура соломи повністю зберігається, що важливо для отримання високоякісної підстилки. При відключеному соломоподрібнювачі солома укладається валками. Якщо солому використовують як добриво, то застосовують подрібнювач соломи Standard Cut, який має 40 ножів.

Фермери віддають перевагу комбайнам AVERO 160 завдяки високій надійності у роботі, а також наявності системи APS, яка забезпечує збільшення пропускної спроможності до 20%, зменшуючи при цьому витрату палива.

Продаж нових та б/в комбайнів CLAAS

Massey Ferguson

Для рентабельного та ефективного збирання врожаю компанія Massey Ferguson пропонує українським фермерам зернозбиральні комбайни MF 7347S Activa, які дають можливість збирати широкий діапазон культур, від зерен трав та хлібних злаків до кукурудзи, сої та соняшника.

Висока продуктивність комбайнів досягається завдяки надійним та потужним двигунам AGCO SISU POWER робочим об’ємом 7,4 л. Ці двигуни, обладнані електронною системою керування. За частоти колінчастого вала 2200 об/хв. вони розвивають потужність 276 к.с. Централізована система радіаторів забезпечує водяне та повітряне охолодження двигуна.

Зернозбиральний комбайн MF 7347S Activa
Опис моделей даної серії на сайті виробника за адресою http://int.masseyferguson.com/mfactivas.aspx

Трансмісія комбайнів MF 7347S Activa представляє собою 4-х швидкісний гідравлічний вузол, який підтримує необхідну швидкість, та забезпечує тягу, необхідну для гнучкого процесу збирання врожаю.

Жатки комбайнів MF 7347S Activa розроблені з урахуванням широкого спектру культур. Для збирання зернових, зернобобових культур та ріпаку комбайни комплектуються жатками суцільного зрізу. Відмінне зрізування на високих швидкостях відбуваються завдяки механізму привода коси Schumacher – до 1220 ріжучих рухів за хвилину. Широкий вибір типорозмірів жаток – від 5,4 до 7,6 м. Окрім зернових жаток, для прямого збирання комбайни комплектуються підбирачами валків, а також 6-рядними кукурудзяними адаптерами.

Молотильний барабан має ширину 1600 мм та діаметр 600 мм, а швидкість його обертів може регулюватися у межах від 430 до 1310 об/хв. Площа підбарабання становить 0,99 м2. У підбарабанні використовується решітка з нерівномірним перетином. Отвори решіт у тильній секції підбарабання на половину крупніші за отвори в передній секції, тим самим створюється оптимальний баланс між функціями обмолочування та переміщення зерна через підбарабання.

Шестиклавішний соломотряс має площу сепарації 9,06 м2. Вертикальні секції рівнів соломотряса виготовлені у вигляді штампованих решіт, як і горизонтальні решета. Це надає додаткову відкриту поверхню для більш ефективної сепарації зерна.

Стрясна дошка обладнана високими перегородками для того, аби звести до мінімуму рух зерна в поперек зерновловлювача на нерівностях. Вентилятор має частоту обертів 350 – 1050 об/хв, і регулюється за допомогою електричного блоку, гарантуючи відмінну якість зерна за будь яких умов. Загальна площа решета становить 5,81 м2.

Cхема комбайну MF 7347S Activa (фото АМАКО https://amacoint.com/):
1. Можливість вибору жатки, оптимальну для вашої культури і грунту - FreeFlow або PowerFlow
2. Основою комбайна стали надзвичайно економічні двигуни AGCO POWER, відповідні стандартам щодо викидів Tier 2
3. Обладнані міцним високоінерціонним барабаном і посиленим підбарабанням, комбайни Massey Ferguson запросто впораються практично з будь-якою культурою
4. При використанні роторного сепаратора (MCS) оператор може підлаштувати комбайн під будь-які умови культури
5. Довгі клавіші соломотряса складаються з чотирьох ступенів з висотою 21 см активними стінками і перфорованими гратами, що дозволяє легко відокремлювати зерно в ході сепарації
6. Очищення продуктів обмолоту відбувається на довгій стрясній дошці, з високими делителями, завдяки чому матеріал розподіляється рівномірно навіть при роботі на схилах
7. Високопродуктивні решета гарантують швидке і чисте проходження маси і отримання на виході виключно чистого зерна, що є характерною рисою цього комбайна
8. Велика місткість зернових бункерів (8600 л) поєднується з вражаючою швидкістю розвантаження 85 л/сек, розвантажувальний шнек довжиною 4,5 м гарантує простоту розвантаження навіть при використанні причепів з високими бортами
9. Соломоподрібнювач і розкидач соломи разом забезпечують рівний розподіл соломи оптимального розміру для її внесення в грунт з мінімальним обробітком але встановлюються опційно

Перевагою комбайнів MF 7347S Activa є відносно велика як для цього класу машин потужність двигуна (276 к.с.), що дає змогу використовувати їх як на полях фермерів, так і значно більших господарств. Крім того, маючи такий комбайн, фермер може зібрати врожай на власному полі, а потім надавати послуги сусідам.

Продаж нових та б/в комбайнів Massey Ferguson

Sampo Rosenlew

Українським фермерам компанія Sampo Rosenlew (Фінляндія) пропонує зернозбиральні комбайни серії СОМІА, які виготовляються у п’яти моделях – С4, С6, С8, С10 та С12.

Комбайни СОМІА відомі своєю оригінальною жаткою. Завдяки тому, що на комбайнах встановлено мотовило великого діаметру, відстань між косою та шнеком жатки достатньо велика, що необхідно для роботи з довгостебловими культурами. Широким діапазоном регулювань жатки оператор керує з кабіни. Жатки мають ширину захвату від 3,1 до 5,7 м. Зернова жатка має систему легкого монтажу та повністю гідравлічне управління. Пластикові пальці мотовила та гідропривід реверса забезпечують стабільність у роботі.

Sampo Rosenlew моделі COMIA в роботі
Опис моделей даної серії на сайті виробника за адресою http://www.sampo-rosenlew.fi/ru/produkcia/ze-/model-nyj-rad-comia/model-nyj-rad-comia-.html

Швидке і ретельне обмолочування забезпечує молотильний барабан підвищеної міцності діаметром 500 мм з 8-ма билами. Ширина молотарки – 1,12 м. Передбачено використання двох типів підбарабання – зернового та універсального.

Сепарація обмолоченої зерно-соломистої маси відбувається на чотирьохкаскадному клавішному соломотрясі. Ступені соломотряса мають крутий нахил, а бокові панелі сильно зазубрені, що підвищує якість сепарації. Кількість клавіш соломотряса на моделях С 4 – чотири, а на комбайнах С 6 та С 8 – п’ять, а на С 10 та С 12 – шість.

Загальна робоча поверхня решіт системи очищення зерна становить близько 4 м2. Верхнє решето має свою характерну конструкцію. Молотарка комплектується соломоподрібнювачем-розкидачем. Тобто за потреби солому можна подрібнити й розкидати полем або вкласти у валок.

Комбайни Sampo серії СОМІА обладнані дизельними двигунами SisuDiesel різних потужностей, адаптованих до палива неєвропейської якості. Система охолодження комбайнів підсилена за допомогою додаткових вентиляторів. Система повернення повітря забезпечує постійний приток чистого повітря. Розміщений поза радіатором вентилятор з пасовим приводом забезпечує ефективне охолодження.

Комбайни серії СОМІА легкі та зручні в експлуатації. Вони обладнані тришвидкісною гідростатичною коробкою передач з безступінчастим перемиканням швидкостей. Гідростатичний привід забезпечує робочу швидкість до 7,5 км/год, а транспортну – до 20 км/год. Для роботи в перезволоженій місцевості передбачена також можливість встановлення повного приводу на всі колеса.

Комбайни Sampo Rosenlew традиційно створені для суворих фінських умов експлуатації. Вони легко витримують погодні негаразди, зміну вологості зернової маси, навантаження, температурні коливання. Ці машини не володіють надвисокою продуктивністю чи пропускною здатністю. Вони розраховані на експлуатацію у невеликих та середніх за розміром господарствах та на дослідних ділянках. А за показниками надійності, якості збирання та мінімуму втрат ці комбайни відповідають кращим світовим зразкам. Саме завдяки цим факторам вони завоювали прихильність українських фермерів.

На завершення

Зернозбиральні комбайни для фермерських господарств нічим суттєвим не відрізняються від своїх «старших братів» – більш потужних, з більшою шириною захвату жатки та вищою пропускною здатністю. Але менші комбайни мають і свої переваги – вони більш спритні та маневрені, а це дуже важливо при роботі на невеликих ділянках.

Завдяки тому, що завантаження невеликих комбайнів значно менше порівняно з великими, їх ресурс значно більший, і за вмілого використання фермерські комбайни можуть принаймні 20 років інтенсивно експлуатуватися. Підтвердженням цьому є комбайни у європейських фермерів, які успішно працюють по декілька десятків років.

Обсуждение, комментарии Агро-форуме
Оригинал статьи размещен по ссылке: http://agro-ukraine.com/ua/pl/i-21/. Размещение копии на «Agrarka» согласовано.
Полное или частичное копирование материалов без письменного согласия администратора сайта agrarka.com запрещено и будет считаться нарушением авторских прав.
Смотрите также     Публикации
ТОП-5 вживаних комбайнів, яким надають перевагу фермери. Моделі: John Deere Т 550, CLAAS TUCANO 320, DEUTZ-FAHR 5690, New Holland TС 56, Versatile Vector 410.
Для сучасного фермера правильний вибір зернозбирального комбайна є одним з найважливіших моментів господарювання. Аби придбання нового комбайна було економічно виправданим, він має відпрацювати не менше 200 - 250 га на збиранні, а щоб приносив прибуток, його необхідно завантажувати роботою значно...
БПЛА - на сегодня неотъемлемая часть технологии управления урожаем. Для различных площадей существуют различные решения. Для промышленных площадей хорошим решением является комплекс Slantrange, обладающий широкими дополнительными возможностями.
Возможности использование RTK комплекс на базе дрона аграриями для учета и контроля, а также организация работы непосредственно в поле. Пример RTK комплекса на базе дрона DJI Phantom 4 RTK.
Реєстрація та розміщення оголошень, копіювання на партнерські дошки оголошень. Додаткові налаштування акаунтів та підтримка видимості оголошень для максимальної ефективності.
Як збудувати плівкову теплицю аркової розбірної конструкції власними руками. Матеріали, розрахунки, виготовлення арок, монтаж конструкції.
Вибір косильної тримерної голівки (шпульки, котушки) на заміну або в альтернативу заводській чи зношеній. Що пропонується в продажу та що краще вибрати. Які найпопулярніші конструкції та їх особливості. Дещо про ножі, диски та волосінь для косіння.
Механізоване збирання врожаю картоплі мото- та міні-технікою. Основні етапи збирання картоплі міні-технікою. Типи картоплекопалок для мотоблока та мото-трактора та особливості їх застосування. Підготовка картоплекопалок до збирання.
Инновационный портативный анализатор почвы SoilCares голландской компании AgroCares для оперативного анализа состава грунта, заявленные разработчиком его характеристики. Теоретические и практические подходы для анализа в оптическом диапазоне, объясняющие действенность технологии.
Використання БПЛА літакового типу для моніторингу полів в промислових масштабах. Чому саме такі БПЛА перспективні, які є конструкції, пов'язані з цим нюанси експлуатації та керування.
ru
/ru/
0