/  Публикации  /  Топ-5 бувших у використанні комбайнів для фермера

Топ-5 бувших у використанні комбайнів для фермера

Вторинний ринок зернозбиральних комбайнів буде функціонувати до того часу, доки буде попит на вживані комбайни. Якщо великі агрохолдинги використовують у переважній більшості нові та потужні комбайни, то для фермера, особливо для початківця, економічно вигідніше придбати бувший у використанні комбайн, яким він зможе зібрати врожай на власних полях, і за можливості, надаватиме послуги сусідам.

Розглянемо детальніше конструктивні особливості Топ-5 бувших у використанні зернозбиральних комбайнів, яким віддають перевагу вітчизняні фермери.

John Deere

John Deere серії Т550 в роботі (фото з сайту www.deere.ua)

Серед українських фермерів, на ринку вживаних комбайнів великою популярністю користуються зернозбиральні комбайни моделі Т 550 виробництва компанії John Deer. Вони обладнані багатобарабанною, системою обмолочування та сепарації. Така система забезпечує плавний потік хлібної маси, тим самим зменшуючи пошкодження зерна та витрати потужності для проведення обмолочування та сепарації. Комбайни Т 550 комплектуються зерновими жатками шириною 4,3; 5,5 та 6,1 метра.

Жатка до комбайну John Deere Т550 в роботі (фото з сайту www.deere.ua)

Комбайни Т 550 обладнані економічними 6-циліндровими двигунами PowerTech з подвійним турбокомпресором робочим об’ємом 6,8 л, які розвивають потужність 290 к.с. При падінні частоти в міру збільшення навантаження під час збирання врожаю потужність двигуна зростає. Ця відома особливість додаткової потужності машин John Deere забезпечує збирання врожаю без зупинки в умовах короткотермінових перевантажень.

Завдяки додатковому поперечному сепаратору роторного типу значно покращилась сепарація хлібної маси. На відміну від існуючих багатобарабанних систем обмолочування, дана система має значно більшу загальну площу підбарабань (молотильного барабана та сепаратора), яка складає 3,36 м2. У комбайнів Т 550 площа діаметр молотильного барабана становить 660 мм, ширина молотарки – 1400 мм, а кут обхвату підбарабання 168°. Це найбільша площа активної сепарації на ринку. Рамка системи очищення полегшена, тому що вона виготовлена з алюмінію.

У комбайнах Т 550 передбачена найбільша зона активної сепарації. Вона настільки велика, що система сепарації з п’ятиклавішним соломотрясом (площа соломотряса 7,3 м2) не поступається більшості стандартних систем з шестиклавішним соломотрясом. Хлібна маса поступає до молотарки з великим кутом обхвату підбарабання. Після ретельного першого обмолочування зерно переміщується без вигинів або різкої зміни напряму, це зводить до мінімуму ризик застрявання чи пошкодження зерна або соломи.

Схема для комбайну T550 з сайту виробника www.deere.ua

Система очищення комбайнів Т 550 ідеально підходить для високоврожайних культур. Вона має високу пропускну здатність та забезпечує ефективне очищення зерна від полови і соломи. Шнеки конвеєра без труднощів обробляють великий обсяг вороху, забезпечуючи рівномірне завантаження решіт для подальшого ефективного очищення. Вентилятори створюють сильний постійний потік повітря у двох напрямках для видалення дрібної солом’яної січки та полови.

Система управління рослинними рештками розкидає полову і солому за допомогою одного й того ж подрібнювача. Полова видувається разом з подрібненою соломою і рівномірно розкидається, завдяки чому створюється однорідний шар подрібнених решток. Зерновий бункер має об’єм 8000 літрів.

Комбайни Т 550 потрапили до найпопулярніших на вторинному ринку завдяки високій надійності та довговічності. Відмінно зарекомендувала себе також і система обмолочування, завдяки якій Т 550 якісно збирають урожай в умовах високої вологості та надмірної засміченості культур.

CLAAS

Для вітчизняних фермерів на вторинному ринку зернозбиральних комбайнів великою популярністю користуються комбайни TUCANO 320 виробництва компанії CLAAS, у яких ефективно поєднані багато таких якостей, які притаманні високоефективним збиральним машинам. Ці комбайни є першими, які поєднали в собі можливості машин середнього класу з високопродуктивними жатками VARIO, мінімальна ширина захвату яких становить 4,95 м. Мотовило жаток має гідрооб’ємний привод.

Комбайн CLAAS TUCANO 320 (фото з сайту specs.lectura.ru)

З похилої камери зерно-соломиста маса потрапляє на барабан-прискорювач, який розташований перед молотильним барабаном. Значне прискорення потоку зернової маси від 3 м/с до 20 м/с забезпечує максимальну ефективність всіх наступних процесів. Завдяки попередньому прискорювачу рослинна маса розділяється більш ефективно.

Потік рослинної маси стає більш рівномірним і рухається на 33% швидше. Більш ефективна сепарація зерна відбувається завдяки підвищеній відцентрової сили. Завдяки цьому до 25% всіх зерен відокремлюються вже на передній деці, розташованій під прискорювачем, що значно зменшує навантаження на основну деку.

Ширина молотарки комбайнів TUCANO 320 становить 1320 мм. Діаметр молотильного барабана дорівнює 450 мм, а його оберти змінюються в межах 650 – 1500 об/хв. Трьохвимірна система очищення зерна гарантує стабільну продуктивність навіть у тих випадках, коли боковий схил поля досягає 20%. Для збирання культур, зерно яких легко пошкоджується, оберти молотильного барабана можна зменшити до 280 об/хв. А саме підбарабання виконане таким чином, що дозволяє легко замінювати його основні частини. Особливо добре це спостерігається, якщо мова йде про збирання таких культур, як кукурудза, горох, квасоля, соя, насіння трав тощо.

Великий кут обхвату підбарабання – 151° сприяє тому, що до 30% всіх зерен відокремлюються на підбарабання, що значно зменшує навантаження на систему сепарації.

Сепарація зернового вороху (відокремлення зерна і полови від соломи) відбувається на 5-клавішному чотири каскадному соломотрясі довжиною 4,4 м. Загальна площа соломотряса – 5,8 м², а загальна площа сепарації – майже 6,8 м². очищення зерна від решти домішок проходить на двокаскадному решітному стані, загальна площа решіт дорівнює 4,25 м². Після очищення зерно елеватором потрапляє до зернового бункера, місткість якого становить 6500 літрів.

Шестициліндрові дизельні двигуни виробництва DaimlerChrysler ОМ 906 LA робочим об’ємом 6,4 літра, якими комплектуються комбайни TUCANO 320, при номінальних обертах колінчастого вала 2200 об/хв. розвивають потужність 204 к.с.

Комбайни TUCANO 320 мають безступінчасту гідрооб’ємну трансмісію, яка працює без зчеплення, і керується за допомогою джойстика. Додатковою можливістю TUCANO є повний привод. Простим натисканням кнопки можна включити підвищену потужність, яка дозволяє рухатися на вибраній швидкості навіть у важких умовах.

Безступінчаста гідрооб’ємна трансмісія CLAAS TUCANO 320 керується за допомогою джойстика (фото з сайту виробника www.claas.ua). Простим натисканням кнопки можна включити підвищену потужність, яка дозволяє рухатися на вибраній швидкості навіть у важких умовах.

Комбайни TUCANO 320 завоювали симпатії фермерів на вторинному ринку завдяки своїй надійності та довговічності. Підтвердженням цьому є той факт, що на вторинному ринку зернозбиральних комбайнів Західної Європи перше місце посідає CLAAS. Кожен третій проданий у Європі комбайн і майже кожен другий у Німеччині носить марку CLAAS.

DEUTZ-FAHR

Відома компанія DEUTZ-FAHR на українському ринку вживаної техніки пропонує зернозбиральні комбайни моделі 5690 – комбайни невеликих габаритів та потужності. Перш за все – це надійні машини, які користуються попитом у власників невеликих та середніх за обсягом господарств, а також підприємств, які надають техніку у прокат. Вони комплектуються 6-циліндровими двигунами Deutz ВF 6М 1013 робочим об’ємом 7,146 л з водяним охолоджуванням та системою електронного впорскування палива, які розвивають номінальну потужність 224 к.с.

Комбайн DEUTZ-FAHR 5690 в гарному стані на площадці продажу (фото з сайту autopoisk24.net)

Нові високопродуктивні жатки з шириною захвату від 3,6 до 7,2 м дозволяють вибрати дозволяють вибрати відповідне знаряддя для різноманітних умов роботи. Універсальний зрізувальний механізм жаток застосовують для збирання різноманітних культур (зернових, гороху, ріпаку, сої тощо). Він забезпечує високу якість зрізування в найбільш важких умовах. Для зміни висоти зрізування передбачено електричний індикатор, за допомогою якого жатка піднімається або опускається на потрібну висоту.

Всі жатки оснащені планетарним приводом з високою частотою різання (1220 зрізувань за хвилину), а також механізмом, здатним виконувати спарене (тандемне) зрізування. На жатках передбачена система автоматичної адаптації частоти обертів мотовила відносно швидкості руху комбайна.

На комбайні встановлений молотильний барабан з 8-ма билами діаметром 600 мм і шириною 1520 мм. Підбарабання має площу 0,95 м². Привід молотильного барабана розрахований на великі навантаження. Для забезпечення оптимальної якості обмолочування для кожної з культур встановлюється необхідна швидкість обертів молотильного барабана. Варіатор барабана з електричним регулюванням дозволяє за допомогою кнопки змінювати частоту його обертів у межах 420 – 1250 об/хв.

Ефективно працює система очищення та сепарації обмолоченої хлібної маси. Соломотряс комбайна складається з п’яти клавіш, кожна з яких має 4 каскади. Загальна площа соломотрясу становить 5,60 м². Решітний стан з грохотом мають площу сепарації 5,28 м². Місткість зернового бункера становить 5200 літрів.

Комбайни моделі 5690 обладнані гідростатичною трансмісією з 4-х швидкісною коробкою передач, яка забезпечує діапазон переднього ходу в інтервалі 0 – 30 км/год, а заднього ходу – в інтервалі 0 – 14 км/год.

Комбайн DEUTZ-FAHR 5690 завоювали увагу аграріїв завдяки відносно невеликій ціні та унікальній системі вирівнювання, яка дозволяє ефективно та продуктивно працювати з максимальною ефективністю на різноманітних схилах. Дана система дозволяє ефективно компенсувати бокові нахили до 25%, нахил підйому до 30%, нахил спуску – до 10%.

New Holland Agriculture

Компанія New Holland Agriculture на вторинному ринку зернозбиральні комбайни представляє комбайни TС 56, які мають класичну барабанну схему обмолочування зерна, і які характеризуються як одні з найкращих у своєму класі..

Комбайни ТС 56 оснащені шестициліндровими дизельними двигунами NEF 6,8 Common Rail з турбонагнітанням, які мають високий крутний момент. Потужність двигунів становить 240 к.с., що забезпечує надійну роботу в максимально жорстких умовах.

Ось в в такому стані на площадках можна придбати New Holland ТС 56 (комбайн 2001 року випуску з відпрацьованими 4197 мотогодинами, фото з сайту www.mascus.ua)

Похила камера має плаваючий планчастий транспортер. Він змінює своє положення в залежності від об’єму хлібної маси. Конструкція транспортера забезпечує рівномірну подачу хлібної маси, запобігаючи забивання та вихід з ладу транспортера.

Конструкція молотильного апарату комбайнів ТС 56 передбачає високі динамічні навантаження, а його складові забезпечують відмінне обмолочування та сепарацію зернового вороху. У конструкції молотильного апарату вбудовано додатковий роторний сепаратор. Хлібна маса, обмолочена молотильним барабаном, який відділяє 90 – 92% зерна з соломи, бітером подається на роторний сепаратор, який ще додатково відділяє 3 – 4% зерна. Таким чином на соломотряс потрапляє менш як 5% зерна в соломі. Таким чином досягаються мінімальні втрати зерна.

Молотильний барабан комбайнів ТС 56 має діаметр 606 мм, ширину 1300 мм та оснащений 8-ма билами. Завдяки міцній конструкції, він має високу інерційну масу, яка дозволяє нівелювати пікові навантаження. Для зручності роботи комбайнера при виборі оптимальних режимів обмолоту, регулювання частоти обертів молотильного барабана та зазору між ним та підбарабанням відбувається дистанційно з кабіни комбайна. Передбачено зменшений швидкісний режим для обмолочування культур, зерно яких легко травмується.

Оригінальним рішенням комбайнів ТС 56 є система очищення, яка має змогу самостійно вирівнюватися при роботі на схилах до 23°. За допомогою спеціальної автоматичної системи при роботі комбайнів на схилах відбувається переміщення роздільних пластин стрясної дошки та вирівнювання секцій верхнього решета.

Зерновий бункер розміщений між кабіною та двигуном. Цим досягається ідеальний, незалежний від навантаження розподіл ваги. Місткість бункера становить 5200 літрів, а швидкість вивантаження дорівнює 72 л/с.

Комбайни ТС 56 завоювали прихильність фермерів завдяки невеликим розмірами та прості конструкції. За цим криються такі характеристики, як висока надійність, продуктивність та економічність, а універсальність дає можливість успішно працювати на збиранні різноманітних культур.

Versatile

Останнім часом на вторинному ринку Україні серед фермерів користуються попитом зернозбиральні комбайнів Vector 410 виробництва компанії Versatile (Росія).

Комбайни Vector 410 обладнані 6-циліндровими дизельними двигунами ЯМЗ-236 НД, які розвивають потужність 220 к.с. Експлуатаційна витрата палива становить 1,8 – 2,5 кг на тону намолоченого зерна. Економічний двигун з 540-літровим паливним баком дозволяє без дозаправки працювати протягом 16 годин.

У базовій комплектації комбайни оснащені жатками серії Power Stream шириною захвату 6 або 7 м. Застосування таких жаток сприяє зменшенню втрат зерна через обсипання і забезпечує рівномірну подачу хлібної маси до молотильного апарату незалежно від умов роботи. Всі жатки обладнані простим і надійним гідромеханічним пристроєм копіювання рельєфу поверхні Level Glide.

Комбайн Vector 410 з 7-метровою жаткою серії Power Stream в роботі (фото з сайту versatile.ua)

Гідропривід мотовила дозволяє безступінчасто регулювати швидкість його обертання, забезпечуючи оптимальну та рівномірну подачу маси. Довгі пальці граблин і мотовило з особливою траєкторією руху легко справляються з полеглими та покрученими хлібами. Гідравлічний реверс робочих органів жатки та похилої камери, який включається з кабіни, дає можливість швидко очистити жниварну частину при забиванні надмірною кількістю хлібної маси або при попаданні сторонніх предметів

Ширина молотарки становить 1200 мм. Головна її особливість – оригінальний молотильний барабан великого діаметра (800 мм), який завдяки великій інерційності легко справляється з вологою та засміченою бур’янами хлібною масою. Великий діаметр молотильного барабана та кут обхвату підбарабання, який становить 130° дозволяють забезпечити достатньо велику площу сепарації (1,10 м2) та найбільш вигідний режим обмолочування – плавний та протяжний. Цим досягається майже повна (95%) сепарація з мінімальним пошкодженням зерна. Діапазон частоти обертання барабану становить 400 – 1045 об/хв. Регулювання швидкості обертання молотильного барабану здійснюється за допомогою варіатора.

Привід молотильного барабану розроблений для максимального динамічного навантаження, і має пристрій для автоматичного натягування пасу при збільшенні навантаження та барабан. Це дає відчутний приріст продуктивності комбайна.

Сепарація зерно-соломистої маси відбувається на 4-клавішному соломотрясі площею 5,0 м2. Зерно та дрібні соломисті частки через жалюзі соломотряса проходять на подальше очищення, а довші стебла соломи транспортуються до виходу з молотарки. Очищення зерна проходить на решетах, площа яких становить 3,59 м2.

В залежності від подальшого використання, солому можна вкладати у валок або подрібнювати і розкидати по полю. Для цього у конструкції комбайна передбачено 64 зносостійкі ножі.

Перевагами комбайнів Vector 410 є невисока їх вартість, досить велика площа сепарації зерна, добре продумана геометрія обмолочування, простота конструкції та доступність запасних частин.

На завершення

Вибираючи вживаний комбайн, фермеру важливо знайти оптимальне співвідношення між вартістю машини та його технічним станом, який визначатиме залишковий ресурс. І ще важливо заручитися підтримкою дилера стосовно обслуговування комбайна, аби він постійно був у належному технічно справному стані, а також постачанні (у разі потреби) запасних частин та витратних матеріалів.

Обсуждение, комментарии Агро-форуме
Оригинал статьи размещен по ссылке: http://agro-ukraine.com/ua/pl/i-30/. Размещение копии на «Agrarka» согласовано.
Полное или частичное копирование материалов без письменного согласия администратора сайта agrarka.com запрещено и будет считаться нарушением авторских прав.
Смотрите также     Публикации
ТОП актуальних для українських фермерів зернозбиральних комбайнів: John Deere моделі W540, New Holland серії TC, CLAAS AVERO 160, Massey Ferguson 7347S Activa та фінські Sampo Rosenlew серії СОМІА.
Для сучасного фермера правильний вибір зернозбирального комбайна є одним з найважливіших моментів господарювання. Аби придбання нового комбайна було економічно виправданим, він має відпрацювати не менше 200 - 250 га на збиранні, а щоб приносив прибуток, його необхідно завантажувати роботою значно...
БПЛА - на сегодня неотъемлемая часть технологии управления урожаем. Для различных площадей существуют различные решения. Для промышленных площадей хорошим решением является комплекс Slantrange, обладающий широкими дополнительными возможностями.
Возможности использование RTK комплекс на базе дрона аграриями для учета и контроля, а также организация работы непосредственно в поле. Пример RTK комплекса на базе дрона DJI Phantom 4 RTK.
Реєстрація та розміщення оголошень, копіювання на партнерські дошки оголошень. Додаткові налаштування акаунтів та підтримка видимості оголошень для максимальної ефективності.
Як збудувати плівкову теплицю аркової розбірної конструкції власними руками. Матеріали, розрахунки, виготовлення арок, монтаж конструкції.
Вибір косильної тримерної голівки (шпульки, котушки) на заміну або в альтернативу заводській чи зношеній. Що пропонується в продажу та що краще вибрати. Які найпопулярніші конструкції та їх особливості. Дещо про ножі, диски та волосінь для косіння.
Механізоване збирання врожаю картоплі мото- та міні-технікою. Основні етапи збирання картоплі міні-технікою. Типи картоплекопалок для мотоблока та мото-трактора та особливості їх застосування. Підготовка картоплекопалок до збирання.
Инновационный портативный анализатор почвы SoilCares голландской компании AgroCares для оперативного анализа состава грунта, заявленные разработчиком его характеристики. Теоретические и практические подходы для анализа в оптическом диапазоне, объясняющие действенность технологии.
Використання БПЛА літакового типу для моніторингу полів в промислових масштабах. Чому саме такі БПЛА перспективні, які є конструкції, пов'язані з цим нюанси експлуатації та керування.
ru
/ru/
0