/  Публикации  /  Касети для вирощування розсади

Касети для вирощування розсади

Касети бувають різноманітної форми, розміру, забарвлення. Розмір і кількість чарунок визначаються типом культури. Існує 2 типи касет – сотові і чарункові. У перших розташування чарунок нагадує соти бджіл (звідси й назва). Вони ефективні у випадках, коли сіянці розростаються і починають затінювати один одного. Тоді розташування чарунок поліпшує освітлення рослин. У чарункових чарунки розміщені послідовно.

Чарункові касети з конічними чарунками

Сотові касети

Здавалося б, сотові більш ефективні. Проте розташування чарунок у такій формі тягне за собою недолік – при виробництві їх блоками правильної форми частина сот лишається обрізаною. Доводиться по краям робити великий шар пластику. З-за цього обидва варіанти вважаються приблизно рівноцінними.

Головна ідея касет, важлива для крупних підприємств – можливість механізувати трудомісткий процес сівби насіння за допомогою спеціальних ліній, в яких при проходженні по конвеєрній стрічці відбувається засипання торфосумішшю з наступною сівбою насіння точно до кожної чарунки і зволоження.

Лінія для заповнення касет торфосумішшю та сівби в них насіння

Застосування лінії забезпечує заповненні і сівбу 12-15 тис. касет за годину. За відсутності такої лінії доведеться сіяти вручну, що нині не відповідає сучасним технологіям. До того ж за ручної сівби насіння опиниться на неоднаковій глибині, що дасть нерівномірні сходи. Лише на невеликих присадибних ділянках сіють вручну. Це простіше і дешевше придбання механізованої лінії.

Важлива умова для використання касет - насіння високої схожості (не менше 99%). Інакше деякі чарунки будуть порожніми, без рослин.

Для використання касет потрібне насіння дуже високої схожості. Інакше частина чарунок буде порожньою (насіння не дало сходів). Не менш важливий вибір розсадної торфосуміші (без насіння бур’янів).

Під час пікіровки до горщечків вибраковуються сіянці слабкі, деформовані, чарунки без сходів. До горщечків потрапляють лише відбірні, вирівняні рослини.

Як зазначалося вище, за 1-2 справжнього листа, сіянці з грудкою торфосуміші, перевиті корінням, витягують із чарунок і пересаджують до горщечків з більшим об’ємом – 0,5 л. Форма кореневої частини при цьому аналогічна чарунці. Звідси пішла назва – касети.

А от при підготовці розсади для висадки в польові умови пікіровка не потрібна. В сучасних розсадосадильних машинах з горизонтальним розташуванням барабана достатньо вставити у поглиблення сіянці, коріння яких з грудкою торфосуміші. Аби заглибити кожен до ґрунту, найкращі для цього касети з чарунками конічної форми (нижня частина чарунки звужена).

Не рекомендується вибирати касети з дешевого тонкого пластику. При перенесенні з місця на місце вони будуть прогинатися посередині, а окремі осередки можуть відірватися. Згодом, до того ж, тонкий пластик починає розтріскуватися. Більш якісні касети з більшою товщиною стінки не менше 0,6-0,7 мм з додаванням ультрафіолетового стабілізатора (захист від руйнівної дії сонячного світла). Виїмки або виступи на них призначені для зручної вставки касет одна в одну штабелями.

Касети з дешевого тонкого пластику незручні при перенесенні, за рік-два розтріскуються та потребують заміни.

Юрій Слєпцов, доцент (helicopter09@ukr.net)
Обсуждение, комментарии Агро-форуме
Оригинал статьи размещен по ссылке: http://agro-ukraine.com/ua/pl/i-42/. Размещение копии на «Agrarka» согласовано.
Полное или частичное копирование материалов без письменного согласия администратора сайта agrarka.com запрещено и будет считаться нарушением авторских прав.
Смотрите также     Публикации
Етапи вирощування розсади, витратні матеріали, операції з розсадою у циклі статей.
Вирощування розсади у горщечках різних видів, альтернатива їм. Операції з розстановки розсади в горщечках для отримання якісних, сильних рослин.
Розсадні адсорбуючі пігулки (таблетки) - популярний матеріал для виробництва розсади. При зволоженні вони різко збільшують свої об'єм та форму. По мірі росту рослин їх легко пікірувати в горщики без пошкодження кореневої системи. Але є й нюанси, про розповімо у статті.
Агроволокно, його види, призначення, способи застосування. Як вибрати агроволокно (cпанбонд). Види фасовки агроволокна для продажу.
От посевного материала во многом зависит будущий урожай. Рассмотрим, на что обратить внимание, покупая семена.
Теплична поліетиленова плівка як дешевий та ефективний укривний матеріал для теплиць. Недоліки поліетиленової плівки, заходи виробників тепличної плівки для покращення її властивостей. Що означає кольорове маркування плівки. Багатошарова плівка, армована плівка, плівки з антифог-ефектом, теплозат...
Скло як укривний матеріал для теплиць. Особливості використання скла як укривного матеріалу, переваги та недоліки. Яке сучасне тепличне скло на сьогодні пропонується.
БПЛА - на сегодня неотъемлемая часть технологии управления урожаем. Для различных площадей существуют различные решения. Для промышленных площадей хорошим решением является комплекс Slantrange, обладающий широкими дополнительными возможностями.
Возможности использование RTK комплекс на базе дрона аграриями для учета и контроля, а также организация работы непосредственно в поле. Пример RTK комплекса на базе дрона DJI Phantom 4 RTK.
Реєстрація та розміщення оголошень, копіювання на партнерські дошки оголошень. Додаткові налаштування акаунтів та підтримка видимості оголошень для максимальної ефективності.
ru
/ru/
0